W roku 2019 obchodzimy 150 rocznicę utworzenia szkoły w Górkach Dużych::11.02 - 22.02. ferie zimowe 2019. Życzymy udanego wypoczynku

10 lutego 2019 22:18 | Aktualności

"Dobrze Cię widzieć"

W przeddzień ferii zimowych, w dniu 08.02.2019 r. w ramach akcji "Dobrze Cię widzieć" wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali kamizelki odblaskowe.

„Dobrze cię widzieć” to ogólnopolska kampania społeczna – realizowana w ramach projektu „Bezpieczna droga” – której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży.Troska o bezpieczeństwo dzieci na drogach powinna prowadzić do kształtowania takich nawyków i zachowań wśród dzieci, aby w przyszłości, jako młodzi ludzie potrafili bezpiecznie i mądrze uczestniczyć w ruchu drogowym.

Podjęte działania, powinny przyczynić się do wyrobienia postawy wyrażającej się poprzez następujące elementy:

• Wiedza – dotycząca zasad uczestnictwa w ruchu drogowym.
  • Świadomość – poznanie, w sposób dostosowany do wieku odbiorcy, konsekwencji nieprzestrzegania tych reguł.
  • Odpowiedzialność – zrozumienie, że zachowanie pieszego na drodze wpływa nie tylko na jego życie i bezpieczeństwo, ale równie mocno dotyka pozostałych uczestników ruchu drogowego.
  • Gotowość – bycie odpowiednio wyekwipowanym i umiejętność przystosowania się do zmian (sytuacyjnych, atmosferycznych etc.) w sytuacji na drodze.
  • Życzliwość – zrozumienie, że wszyscy uczestniczy ruchu drogowego mają wspólny cel – sprawne przemieszczenie się z punktu A do punktu B – który łatwiej osiągnąć przy wzajemnym pozytywnym nastawieniu.
Kampania "Dobrze Cię widzieć" współfinansowana jest przez Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, a jej ambasadorem jest popularny aktor - Cezary Pazura.

Zdjęcia:

150 lat Szkoły Podstawowej w Górkach Dużych